رژیم گیاه خواری

رژیم گیاه خواری

رژیم گیاه خواری 

آیا رژیم های گیاهخواری مغذی هستند؟

رژیم های گیاهخواری به طور کلی پتانسیل داشتن کمبود مواد مغذی را دارند .این رژیم ها از نظر تامین کربوهیدراتها / اسیدهای چرب غیراشباع/ فیبرها / کاروتنوییدها / فولیک اسید / ویتامین C و منیزیم کامل هستند ولی در عین حال در تامین پروتیین ها / اسیدهای چرب اشباع / زینک و آهن و کلسیم ممکن است کامل نباشد.همچنین رژیم گیاه خواری معمولا دارای کمبود ویتامین های B12 و A هستند چون این ویتامین ها فقط در منابع حیوانی موجود هستند.

 

در کل میتوان یک رژیم گیاهخواری سالم و کامل داشت ولی نکته ی مهم تامین مواد مغذی موردنیاز سالم از منابع گیاهی و غیرحیوانی است که نیازمند مشورت با پزشک و متخصص تغذیه است.

 

در آخر باید اشاره کرد که ریسک برخی بیماریها مانند سرطان پروستات/سرطان سینه /رحم و بیماریهای قلبی در افراد دارای رژیم گیاهخواری درست کمتر است.

شما می توانید برای رسیدن به وزن ایده آل و سلامتی خود با مرکز تناسب اندام و رژیم درمانی سانته در ارتباط باشید

رژیم وگان بسیار پرطرفدار شده است.

به طور فزاینده ای مردم به دلایل اخلاقی ، زیست محیطی و یا سلامتی تصمیم به ترک وگان گرفته اند.

اگر به درستی انجام شود ، چنین رژیم غذایی می تواند منجر به مزایای سلامتی مختلفی از جمله خط کمر اصلاح و کنترل قند خون شود.

با این وجود ، یک رژیم غذایی که صرفاً بر روی غذاهای گیاهی بنا شده است ، در برخی موارد خطر کمبود مواد مغذی را افزایش می دهد.

این مقاله یک راهنمای دقیق درباره مبتدیان در مورد رژیم وگان است. این هدف این است که همه چیزهایی را که باید بدانید بپوشانید ، بنابراین می توانید رژیم صحیح وگان را به روش صحیح دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *