هوس شیرینی در رژیم | علل رژیمی میل به مصرف شیرینی جات

هوس شیرینی در رژیم

علل رژیمی میل به مصرف شیرینی جات

هوس شیرینی در رژیم از مهمترین دلایل رژیمی می توان به دریافت کم پروتیین اشاره کرد.چرا که پروتیین ها و چربی ها آزادسازی قند به جریان خون را کند میکنند و درنتیجه اگر پروتیین کافی مصرف نشود بدن شما انرژی سریع بدست آمده از قندها را طلب میکند و میل شما به مصرف شیرینی جات افزایش میابد و این دلیل اصلی هوس شیرینیجات در رژیم های با کربوهیدرات بالا است.

در رژیم با کربوهیدرات کم بدن شما طبق عادت قبلی به دنبال انرژی قندهای ساده است که به مرور زمان سیستم بدن به رژیم اصولی عادت میکند و زمانیکه بدن یاد بگیرد انرژی خود را از کربوهیدراتها تامین کند میل زیاد به شیرینی کنترل میشود.

از دلایل دیگر میتوان به نامنظم بودن خواب اشاره کرد.تحقیقیات نشان میدهند که حتی یک شب کمبود خواب داشتن کاملا با میل به خوردن غذاهای ناسالم و فست فود در روز بعد مرتبط است و این به خاطر اختلال در عملکرد مغز پیشین در اثر کمبود خواب است.

استرس و افسردگی اثرات متفاوتی در افراد متفاوت دارند ولی در بیشتر افراد سبب تخلیه ذخایر گلیکوژن شده و از این رو سبب افزایش میل به شیرینی جات می شوند.

گاهی کمبود بعضی مینرال ها و مواد معدنی مانند آهن /منیزیم/کلسیم و زینک هم میتواند این میل را تشدید کند که با آزمایشات مربوطه و یک رژیم متعادل قابل رفع و کنترل است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *